Філія ДП "Укрдержбудекспертиза"
в Одеській області
Приймальня
(048)780 18 97, 788 19 51

Питання

В якому обсязі повинна бути представлена проектно-кошторисна документація на експертизу?

Відповідь

Експертиза проектної документації (напрями) виконується на підставі ст.31 Закону України "Про містобудівну діяльність" в залежності від класу (наслідків) відповідальності об'єкта, його особливостей, виду будівництва, вимог ДСТУ-Н Б А.2.2-10: 2012 «Настанова з організації проведення експертизи проектної документації на будівництво».
Оформлення проектної документації виконується згідно з нормативними документами комплексу А.2.4 "Система проектної документації для будівництва», а також вимогам ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» (див. Додатки).
Так, зміст проекту виробничого призначення та інженерних мереж і споруд повинно відповідати вимогам Доповнення «Е» до ДБН А.2.2-3: 2014 року, зокрема, щодо додатково необхідних розділів: п.10 «Розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту за ДСТУ Б А. 2.2-7 »; п.11 «Розділ із забезпечення надійності і безпеки»; п.12 «Ідентифікація потенційно небезпечних об'єктів будівництва» і ін.
Назва проекту будівництва має відповідати завданню на проектування, відображати вид будівництва, його місце розташування, а також в обов'язковому порядку назва обєкту повинна бути пов'язана з документами на виділення бюджетного фінансування, щоб уникнути проблем з оформленням фінансування в Держказначействі.
Для архіву експертизи слід надати копію генплану об'єкту в М1: 500 з експлікацією проектованих споруд, завірену в штампі підписом і особистою печаткою сертифікованого ГІПа/ГАПа.